День Вуличної Музики, автобус з діджеєм та есемеска Кличку

Організаторки Дня Вуличної Музики, що відбудеться 20 травня, розповіли Karabas Live, як їм вдалося втягнути у процес понад 40 українських міст

Четвертий рік поспіль третя субота травня в Україні буде музичним днем. Майже півсотні міст підключаться до свята, яке буде відбуватися навколо вуличних сцен. Молоді і досвідчені, відомі і зовсім невідомі, професіонали та аматори – тисячі виконавців будуть грати та співати просто неба. Подія має назву День Вуличної Музики.

Мотором, який змушує цю ідею рухатися з 2014-го, є організаторки цього фестивалю в Україні – Олеся Корженевська та Ірина Семенюк. Напередодні четвертого Дня вуличної музики ми зустрілися з дівчатами, аби поговорити, навіщо це взагалі потрібно і як їм вдається включати в свій проект таку купу людей.

Чому День Вуличної Музики це, на ваш погляд, важливо і потрібно?

Олеся Корженевська: Тут треба трохи заглибитися в історію і згадати 2014 рік. У березні мені написала моя товаришка Ірена Карпа, що до неї звернувся україно-поляк Нікодим Щигловський, який мешкає у Литві. Він запропонував створити спільний простір між двома країнами – День Вуличної Музики. Я відповіла їй, що якось не на часі ця думка – тільки закінчилась революція гідності, анексія Криму, вже починались безпорядки на Сході країни. А вона каже: «Ти не розумієш, це дуже важливо, давай!» Зараз Ірена працює секретарем по культурі у Франції, і вже тоді вона розуміла, що треба через культуру підіймати країну з колін.

Більше читати тут: